Omniwool LM109 Sock

Black M

Varenr:175691
Omniwool LM109 Sock Black M
FargeBlack
Omniwool LM109 Sock Black M
Størrelse
S
M
L
Størrelsesguide
459,-
-+
3 På lager
  • 0Butikk, Bergen
  • 0Butikk, Parkveien
  • 1Butikk, Sandvika
  • 0Butikk, Åndalsnes
  • 2Hovedlager
  • 0Pop-Up

Slitesterk, komfortabel og fukttransporterende linersokk

 

Omni-Wool Tactical er et amerikansk merke som har spesialisert seg på produksjon av tekniske ullsokker til profesjonelt bruk. Deres største marked er LEAF og SAR i USA, men etter mye uttesting her i Norge fant vi ut at vi måtte videreformindle disse vanvittig gode sokkene.

 

Fabrikken som produserer disse sikkene heter Crecent Sock Company of startet Omni-Wool Tactical for å kunne utvikle de beste sokkene til brann, politi og militærbruk. De har over 100 års produksjonserfaring og fabrikken er fortsatt familiteeid etter starten i 1902 i Niota, TN.

 

Denne modellen er tilpasset høye støvler og kan brukes alene i varme strøk eller som liner sokk når det er kaldt. Kompresjon på riktige steder og ventileringspaneler sørger for ekstra god komfort. Y-heel gir ekstra god og sikker passform og sørger for at sokken ikke sklir.

 

Bruk: Politi, Militær, Redning, Brann og tur

  • Merino Ull fra USA
  • Naturlig luktfri og flammehemmende
  • Regulerer temerpatur godt
  • Perfekt som linersokk i kulde
  • Slitesterke
  • Ekstremt høy komfort og pusteevne
  • Berry Compliant
  • Produsert i USA
  • Materialer: 62% Merino ull, 35% Nylon, 3% Lycra Spandex
  • Produksjonsland: USA